Biljardin SM-finaalit lauantaina 27.5.2017 aikataulu

klo 9.15 Kilpailujen avaus
klo 9.30 Kilpailut alkavat

klo 9.30 Kaisa semifinaali I (paras 3 erästä / 60 pistettä)
Mika Määttä, TAK – Petri Makkonen, HyvBK (tuomareina Petri Asikainen ja Jan Knus)

klo 9.30 Pool 9-pallo juniorit 18 semifinaali I+II (7 voittoerään)
Marko Vehmasaho, KeBic - Nooa Oksala, Ritz (tuomarina Jan Morelius)
Aleksi Koljonen, C-PL - Karo Långström, Luna (tuomarina Pentti Seppänen)

klo 9.30 Pyramidi semifinaali I (5 voittoerään)
Mika Juola, OBK – Jarno Ahola, EBK

klo 9.30 Snooker semifinaali I (paras 7 erästä)
Olli-Pekka Virho, ABTku - Jani Kananen, TS (pöytätuomarina Juhani Koskelin)

klo 9.30 Kara semifinaali I (25 pisteeseen)
Sami Hannula, KK-79 - Markku Koponen, HSK

klo 11.15 Pool 9-pallo naiset semifinaali I+II (6 voittoerään)
Tiia Toivanen, Shamr - Emilia Leppänen, Luna (tuomarina Elisa Holtari)
Nita Viitala, JamP - Riikka Saaranen, CCA (tuomarina Marjella Frosterus)

klo 12.00 Snooker semifinaali II (paras 7 erästä)
Juha Erkinmikko, CSS - Patrik Tiihonen, JBS (pöytätuomarina Veikko Hannula)

klo 13.00 Kaisa semifinaali II (paras 3 erästä / 60 pistettä)
Marko Rautiainen, JBS – Ville Pasanen, Ritz (tuomareina Jan Knus ja Jouni Kelokaski)

klo 13.00 Pyramidi semifinaali II (5 voittoerään)
Tero Räisänen, OBK – Juho Nykänen, Kaka

klo 13.00 Kara semifinaali II (25 pisteeseen)
Toni Hannula, CST – Janne Wiss, CST

klo 13.00 Pool 9-pallo miehet semifinaali I+II (9 voittoerään)
Jani Siekkinen, Brode – Nico Granat, GU (tuomarina Mikko Jäntti)
Jani Uski, BK – Kim Laaksonen, ABTku (tuomarina Markus Laurila)

klo 14.45 Pool 9-pallo MN50 ja MN60 finaalit (6 voittoerään)
MN50 Kari Johansson, GU – Mika Sinisalo, Ritz (tuomarina Elisa Holtari)
MN60 Mikko Rantanen, TAK – Aarno Kiveliö, C-PL (tuomarina Jan Morelius)

klo 16.30 Snooker finaali (paras 7 erästä)
(pöytätuomarina Erik Lindblom)
klo 16.30 Kaisa finaali (paras 3 erästä / 60 pistettä)
(tuomareina Jouni Kelokaski ja Petri Asikainen)
klo 16.30 Pool 9-pallo juniorit 18 finaali (7 voittoerään)
(tuomarina Pentti Seppänen)
klo 16.30 Pool 9-pallo MN40 finaali (7 voittoerään)
Pasi Kakkonen, Shamr - Tomi Ahonen, Luna (tuomarina Markus Laurila)

klo 17.30 Pyramidi finaali (5 voittoerään)
klo 17.30 Kara finaali (30 pisteeseen)

klo 18.30 Pool 9-pallo naiset finaali (6 voittoerään)
(tuomarina Marjella Frosterus)
klo 18.30 Pool 9-pallo miehet finaali (9 voittoerään)
(tuomarina Mikko Jäntti)

Aikataulumuutokset mahdollisia.
Palkintojenjako Kulttuuritalolla heti viimeisen finaaliottelun jälkeen.

Sisäänpääsymaksu 10 € aikuisilta, alle 16-vuotiaat ilmaiseksi.

Helsingin Kulttuuritalolla on 850 istumapaikkaa, ravintola ja kahvila.

Osoite Sturenkatu 4, 00510 Helsinki
www.kulttuuritalo.fi

Tervetuloa seuraamaan Suomen Parasta Biljardia!


Palaa etusivulle