Semifinaalivoitot Jere Virtaranta ja Micke Ström 9-pallon Pooljunioreissa.

Lue raportit ja katso videohaastattelut:

Micke Ström ja Jori Narvola (semifinaali 9-pallo juniorit)
Jere Virtaranta ja Arseni Sevastyanov (semifinaali 9-pallo juniorit)

-----------------------

Semfinaalivoitot Olli Muotkalle kaisasta ja Petri Pohjolalle pyramidissa

Muotka hurjana, paistoi hallitsevan Suomenmestarin alle tunnissa 2-0.
Pohjola ja Hämäläinen aloittivat tasaisesti, mutta lopussa mr. pyramid oli kovempi

Olli Muotka ja Ville Pasanen (semifinaali kaisa)
Jesse Hämäläinen ja Petri Pohjola (semifinaali pyramidi)

------------------------

Snookerissa huikea trilleri joka päättyi Antti Tolvasen semifinaalivoittoon

Patrik Tiihonen ja Antti Tolvanen (semifinaali snooker)

------------------------

Naisten semifinaaleista voittoon Nita Viitala ja Tuija Soininen. Nitalle huikea kontravoitto

Nita Viitala ja Laura Saarinen (semifinaali naiset)
Johanna Vartiainen ja Tuija Soininen (semifinaali naiset)

-------------------------

Miesten 9-pallon semifinaaleista jatkoon Kim Laaksonen ja Jani Uski.

Kim Laaksonen ja Petri Makkonen (semifinaali miehet)
Aki Heiskanen ja Jani Uski (semifinaali miehet)

--------------------------

Kaisan toisesta semifinaalista jatkoon Marko Lindberg
Pyramidin toisesta semifinaalista jatkoon Jarno Ahola
Snookerin toisesta semifinaalista jatkoon Robin Hull

Marko Lindberg ja Simo Palvimo (semifinaali kaisa)
Jarno Ahola ja Juuso Lukkari (semifinaali pyramidi)
Robin Hull ja Jani Savolainen (semifinaali snooker)

---------------------------

Kari Johansson MN52 sarjan Suomenmestariksi
Kari Johansson ja Timo Siekkinen (MN52 9-pallo finaali)

Raimo Järvenpää MN62 sarjan Suomenmestariksi
Raimo Järvenpää ja Henry Grahn (MN62 9-pallo finaali)

Micke Ström MN18 sarjan Suomenmestariksi
Micke Ström ja Jere Virtaranta (MN18 9-pallo finaali)

Kai Keihola MN42 sarjan Suomenmestariksi
Kai Keihola ja Jouni Nykänen (MN42 9-pallo finaali)

------------------------------

Kaisan Suomenmestariksi Marko Lindberg lukemin 2-1
Marko Lindberg - Olli Muotka (Kaisa finaali)

Snookerin Suomenmestariksi Robin Hull lukemin 4-1
Robin Hull - Antti Tolvanen (Snooker finaali)

-------------------------------

Miesten 9-pallon Suomenmestariksi Kim Laaksonen
Kim Laaksonen - Jani Uski (Pool 9-pallo finaali)

Naisten 9-pallon Suomenmestariksi Tuija Soininen
Tuija Soininen - Nita Viitala (Pool 9-pallo finaali)

Pyramidin Suomenmestariksi Petri Pohjola (10s)
Petri Pohjola - Jarno Ahola (Pyramidi finaali)

 



Palaa etusivulle